:: KONTAKT :: REKLAMA ::                     Wczasy, wakacje, pogoda, porady - profesjonalny serwis dla turystów.


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Porady
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Sewastopol - pogoda, wczasy, przewodnik, mapa


Kilka słów o Sewastopolu

Sewastopol to niewielkie ukraińskie miasto. Podlega ono bezpośrednio władzom Kijowa. Większość zamieszkujących miasto osób, to Rosjanie. Uznaje się je, za jeden z piękniejszych obszarów Półwyspu Krymskiego, w którego skład wchodzą poza tym: Bałakława, Inkerman, Dolina Bejdarska oraz kurort Kacza.

Wczasy w Sewastopolu – co warto zobaczyć?

Planując wczasy w Sewastopolu możemy liczyć przede wszystkim na piękne widoki. Jest to uwarunkowane lokalizacją miasta. Znajduje się ono na wzgórzach nad dwiema urokliwymi i malowniczymi zatokami: Sewastopolską i Południową. Poza tym, metropolia ta oferuje gościom wiele ciekawych atrakcji. Na plan pierwszy wysuwają się tu przede wszystkim liczne zabytki. Jako najstarszy wymieniany jest słup graniczny z 1786 roku. Upamiętnia on wizytę carycy Katarzyny. Określa się go, jako mila Katarzyny. Drugim równie starym zabytkiem, wartym odwiedzenia jest cmentarna cerkiew Wszystkich Świętych. Ta sakralna budowla powstała w 1822 roku. Przebywając w Sewastopolu nie sposób ominąć Śródmieścia, które przyciąga naszą uwagę pięknymi bulwarami i długimi schodami, które znajdują się na całym niemal jego obszarze. Najbardziej reprezentatywnym z bulwarów jest Bulwar Marynarski, ozdobiony rzeźbą upamiętniającą bitwę morską z Turkami w 1829 roku. Wizytując tą metropolię warto też zwrócić uwagę na Przystań Hrabiowską. Jest to, bowiem, bardzo reprezentatywne miejsce. To tu, odbywają się liczne parady okrętów. Jest to również oficjalne miejsce powitań, przybywających na Krym ważnych gości i osobistości.
Wczasy w Sewastopolu, można sobie uatrakcyjnić odwiedzają również delfinarium, oceanarium oraz muzeum akwariowe, wypełnione „szklanymi domami” licznych tropikalnych zwierząt.

Pogoda w Sewastopolu

Warunki pogodowe, jakie panują na terenie Sewastopola, można zaliczyć do dość przyjaznych dla odwiedzających.
Miesiące zimowe – temperatura waha się od 4 do -4 stopni C;
Miesiące letnie – panująca temperatura waha się między 9 a 23 stopnie C;
Wiosna – wtedy możemy liczyć na temperaturę wahającą się w granicach między – 1 a 21 stopni C;
Jesień – temperatura wtedy waha się między 9 a 16 stopni C.

Krym jako atrakcja turystyczna.

Krym jawi się nam przede wszystkim, jako jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych Ukrainy. To, co przyciąga rok rocznie na obszar Krymu, to przede wszystkim malownicze krajobrazy. To również bardzo sprzyjający klimat. Lato trwa tu, bowiem przez całe pięć miesięcy w roku (!) czyli od połowy maja do połowy października.
Krym zaprasza również swoich gości, serwując im sporą dawkę ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Jednym z nich jest właśnie omówiony powyżej, malowniczy i zaskakujący Sewastopol.

Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu KrymWakacje.com

Mapa Ukrainy

mapa Krymu z zaznaczonymi największymi miastami

Polityczna mapa Ukrainy

Mapa Ukrainy

Piękne zdjęcia Ukrainy

200 złotych na wakacje

TAGI: Krym, wakacje, wczasy, pogoda, atrakcje, przewodnik, temperatury, porady. wycieczki.

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO