:: KONTAKT :: REKLAMA ::                     Wczasy, wakacje, pogoda, porady - profesjonalny serwis dla turystów.


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Porady
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Krótka Historia Krymu - najważniejsze wydarzenia historyczne i współczesne

Pierwsze ślady obecności i życia człowieka na Krymie pochodzą z okresu paleolitu, wówczas ziemie te zamieszkiwali Kimeryjczycy. W okresie średniowiecza wszystkie miasta zostały zniszczone przez Hunów, oprócz Cherzones, który zamieszkiwali Rzymianie. Kolejne burzliwe losy to czas chanatu krymskiego i aneksji rosyjskiej. Dopiero w 1954 roku na mocy ugody perejasławskiej, Krym został przekazany Ukrainie. Burzliwe dzieje mocno zapisały się w kulturę i mentalność mieszkańców Krymu. Do tej pory możemy zwiedzać i podziwiać pozostałości wszystkich narodowości, które miały pewien udział w kształtowaniu się dzisiejszego Krymu.

Krótka Historia Krymu- najważniejsze wydarzenia historyczne i współczesne

Dla mieszkańców obecnego Krymu najważniejsza jest jej autonomia i jak największa samodzielność. Od początków powstania Autonomicznej Republiki Krymu, aż po dzień dzisiejszy, mieszkańcy ostro walczą o zachowanie autonomii. Republika ma swój hymn, godło, flagę, a na jej czele stoi Rada Najwyższa z Przewodniczącym, który jest głową republiki. Do dziś dnia sytuacja polityczna na Krymie i całej Ukrainie jest jednak mocno napięta i wciąż trwają starcia o władzę.
Spowodowane jest to wielością kultur i narodów, które od wieków zamieszkiwały te ziemie i roszczą sobie do nich wyłączne prawa.

Porady dla turystów

Będąc na Krymie, ciężko nie zetknąć się z polityką i zawiłą historią tego miejsca. Jest ona bowiem obecna we wszystkich aspektach codziennego życia. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy gośćmi i nie powinniśmy wydawać głosów krytyki, czy też negatywnych opinii. Każdy, bowiem ma prawo do swojego życia, według własnych zasad i prawd.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu KrymWakacje.com

Mapa Ukrainy

mapa Krymu z zaznaczonymi największymi miastami

Polityczna mapa Ukrainy

Mapa Ukrainy

Piękne zdjęcia Ukrainy

200 złotych na wakacje

TAGI: Krym, wakacje, wczasy, pogoda, atrakcje, przewodnik, temperatury, porady. wycieczki.

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO